Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

@eremi: díky za info 

0 Citovat

Proky napsal(a):

Kontaktujte ministerstvo zahraničí. Uvažuje se o vypravení letadel pro uvázlé občany. https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_vlc

Krásný článek. Opravdu, netuším, co se honí těm lidem v hlavě. 

Kamarádka je v Londýně, pracuje tam a pokud jí zavřou práci, tak to bude skoro na 5 měsícu... a na živobytí tam nebude mít a do Čech se dle mého už nebude lítat s tím, jak to vede Anglie. To bude určitě minimálně jedno letadlo do Londýna pro uvízlé Čechy, kteří odmítají se vrátit teď a pak budou volat na ambasádu, že nemají kde žít a že chtějí zpět... 

0 Citovat

Do Londýna nevypravují letadla, ale autobusy od hasičů. Četl jsem to v jednom z článků k této mimořádné dopravě. 

0 Citovat

Zatím autobus, ale věř mi, že pak to bude letadlo... 

0 Citovat

Hasičské...

0 Citovat

Ad Londýn a autobusy - tweet ministra Petříčka před minutou:


snimek-obrazovky-2020-03-17-v-22-05-25.png

0 Citovat

CK Hasič 🚒 😀

0 Citovat

Michal napsal(a):

Do Londýna nevypravují letadla, ale autobusy od hasičů. Četl jsem to v jednom z článků k této mimořádné dopravě. 


Níže je odkaz na web Ministerstva zahraničí, majitel webu zřejmě ve své nevyzrálosti? nepochopil, že by právě v této situaci měl o podobných věcech informovat na prvním místě.

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestuj...linky.mobi


0 Citovat

na brezen-kveten som mal nakupene nasledovne tripy,

vsetko (7leteniek) kupovane v r2019

vsetky QR letenky uz som urobil storno , cca 50% ceny z kazdej QR by som mal dostat, dufam...


PRG-SIN-PRG (QR,business) (odlet planovany 12.3, storno 12hod pred odletom)

PRG-BKK-PRG (QR)

BEG-HKG-BEG (QR,business) (plus LH: PRG-BEG-PRG)

BUD-HEL-LAX-LHR-BUD (Finnair+BA) (plus LH: PRG-BUD-PRG a AA: LAX-HNL-LAX)


bolo v tom cca 96tis kc, uz som to hodil za hlavu, makam posledne dni na homeoffice a uz na to kaslem :-)  Buduce tyzdne a mozno i mesiace budem mat ine starosti...

0 Citovat

Tak zatim to vypada ze odletim  vypada to ze nas poleti v letadle asi  15  podle FR by meli letetet jeste zitra pak se CR na 14 zavira ,alespon tedy FR nenabizi zadny let do / z  CR 

0 Citovat

ČR se zavírá podle toho,jestli sem lita nebo nelita Ryanair,tak aspoň něco super vtipného v této době!!! Pokud sis nevšiml Mikire,tak CR je "zavřená" už od minulého týdne,ty lety se vypravuji už jen pro to,aby mohli odletět cizinci domu a Češi do CR případně.

0 Citovat

A takto vyzera karantena na Floride :D https://youtu.be/ZZamrmTMs6w

0 Citovat

Díky coronaviru překonán rekord :-)


https://www.idnes.cz/ekonomika/d...nicni_kane

0 Citovat

[citace="eremi"]

ČR se zavírá podle toho,jestli sem lita nebo nelita Ryanair,tak aspoň něco super vtipného v této době!!! Pokud sis nevšiml Mikire,tak CR je "zavřená" už od minulého týdne,ty lety se vypravuji už jen pro to,aby mohli odletět cizinci domu a Češi do CR případně.


To jsem si samozrejme vsiml ,jenze po tom vyhlaseni  o zakazu letu Cechu ven ,tam byla i veta ,ze cizinci s prechodnym nebo trvalym pobytem nad 90 dnu nesmi taky odletet ,coz  byla podle meho naprosta nelogicnost , az v utery to zmenili na vetu ze muzou ,bez moznosti se po dobu nouzoveho stavu vratit  ,jeste je tam i to u Cechu ,ze pokud ma nekdo permit te zeme tak odletet muze ,takze jen AB a vlada  vytvari chaoas a uvadi nepresne info a blekota cosi o 50 nebo 100 km a jen do prace a s prace,,,,a ze pokud to lide budou zneuzivat tak tu vyjimku zrusi

Prave sedim na Stanstedu a cekam na let do Corku ,,, realna situace ,,rousky sem tam , na Stanstedu je i asi dost tech co tu pracuji ,z CR  pravdepodobne ,pokud bude za 14 dnu neco litat tak je pusti a zpet nejspis taky ,,samozrejme  je jasne  ze ten blekota vyda nejake svoje rozhodnuti a ti sasci kolem nej budou skakat jak on piska takze chaos bude pokracovat 

FR zatim prodava letenky az  za  14 dnu ze vsech letist do CR a zpet  ,pochybuju ,ze by to CR nejak zmenila ,uz nevim od kdy je nouzovy stav ,ale pred tydnem jeste nebyl ,tak to budu muset nejak ojebat  pokud bych chtel do CR letet nebo se nejak jinak dostat na velikonoce 


PS: ted mi prisla sms .ze venku v  Praze bez rousky pry pokuta 20 K  ,,,,vidim ze to jsou jeste vetsi idioti nez jsem si myslel...to asi proto. ze na Bulovce prohlasili odbornici at personal rousky nenosi 

0 Citovat

V Ryanairu jsou komici, mikire. Let, který byl nejdříve řekněme suspendovaný - jen pro Ukrajince, ostatní požádat o refund nebo rebook, dva dny poté zrušený úplně. Mezitím mi došly čtyři upozornění na zavazadlovou politiku a nyní i výzva k check-inu :-D Hned v prvním mailu jsem kliknul a vyplnil odkaz na refund. To nevadí tomu, aby se v profilu stále zobrazoval rebook nebo refund, ale aspoň žádost je trošku upovídaná a skončí s chybou, že už byla odeslaná.

0 Citovat

[citace="Roiman4"]

Krásný článek. Opravdu, netuším, co se honí těm lidem v hlavě. 

Kamarádka je v Londýně, pracuje tam a pokud jí zavřou práci, tak to bude skoro na 5 měsícu... a na živobytí tam nebude mít a do Čech se dle mého už nebude lítat s tím, jak to vede Anglie. To bude určitě minimálně jedno letadlo do Londýna pro uvízlé Čechy, kteří odmítají se vrátit teď a pak budou volat na ambasádu, že nemají kde žít a že chtějí zpět... 


Ted jsem tu na Stanstedu  vyslechl hovor jedne Cesky, pracuje tu , ze se bude snazit jeste vydrzet a pak se pokusi dostat do CR... 

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="Roiman4"]

Krásný článek. Opravdu, netuším, co se honí těm lidem v hlavě. 

Kamarádka je v Londýně, pracuje tam a pokud jí zavřou práci, tak to bude skoro na 5 měsícu... a na živobytí tam nebude mít a do Čech se dle mého už nebude lítat s tím, jak to vede Anglie. To bude určitě minimálně jedno letadlo do Londýna pro uvízlé Čechy, kteří odmítají se vrátit teď a pak budou volat na ambasádu, že nemají kde žít a že chtějí zpět... 


Ted jsem tu na Stanstedu  vyslechl hovor jedne Cesky, pracuje tu , ze se bude snazit jeste vydrzet a pak se pokusi dostat do CR... 

No to musí bejt vyloženě utrpení. Tady chybí tisíce lidí, je tu (nebo do nedávna bylo) půl milionu imigrantů a ona se to bude pokoušet vydržet... Tak ať si tu GB vyžere se vším - i s její proslavenou zdravotní péčí. 

0 Citovat

[citace="Michal"]

V Ryanairu jsou komici, mikire. Let, který byl nejdříve řekněme suspendovaný - jen pro Ukrajince, ostatní požádat o refund nebo rebook, dva dny poté zrušený úplně. Mezitím mi došly čtyři upozornění na zavazadlovou politiku a nyní i výzva k check-inu :-D Hned v prvním mailu jsem kliknul a vyplnil odkaz na refund. To nevadí tomu, aby se v profilu stále zobrazoval rebook nebo refund, ale aspoň žádost je trošku upovídaná a skončí s chybou, že už byla odeslaná.


Nevim mi prislo v utery vecer ze odbaveni je 180 minut pred odletem  a zavira se 60 minut pred odletem ..o zavazadlech mi to taky prislo vickrat  ,.kdyz jsem, se na chatu zeptal jestli  Londyn  poleti , tak mi to odepsalo ze mam sledovat update ,,,,nakonec jsem nikam nevolal a jel na letiste   .. letelo nas  15   v Praze se chodi pres pracovnika ,rikam mu ze mam v Londyne jen transfer  nezajimalo ho to akorat  mrknul na irsky pas a sel jsem  Zitra to ale konci  a z tech 15 byli i Cesi

0 Citovat

[citace="Navaja"]

@Mikir 


Pane Mikire až do ted jsem se zdržlela  jakéhokoliv názoru ohledně vašich výroků. ale ted už nemohu. Dnes jsem byla nakoupit v malém městě na jihu Čech. Asi 5 tiísc obyvatel, Sama bydlím ve vesnici, kde je 20 trvale žijících obyvatel V tom malém městě v Lidlu byl asi jen jeden člověk bez roušky, ostatní je měli bud doma šité nebo alespon šátek. Nandávali si je už v autě. Ve městě nikde nikdo, před lékárnou lidé stojící tak aby, do lékárny vstoupil jen jeden člověk. Všichni trpěliví , ukáznění.

Sama jsem dala výzvu na FB pro své studenty at vyrobí svým babičkám roušku z ponožky a dovnitř se vkládají papírové ubrousky.

Vy jste roušku měl prosím????

Možná tím , jak jsem učitelka, hodně lidí tady prudím, ale mám staré rodiče, tři děti , sedm psů a hlavně selský zdravý rozum. Když už nechcete být ohleduplný Vy, tak tady námi alespoň neustále nepohrdejte.

Jestli to opravdu všechno chcete jen ojebat , je mi Vás líto.


Ano mel .protoze  do MHD je povinna  a ted pritvrdili s pokutou 20 tisic.... ten muj pristup neni takovy  .ze absolutne  nebudu dodrzovat nic,ale zjevne nesmysly  proste budu castecne nebo ceskym zpusobem  obchazet

0 Citovat

miro776 napsal(a):

na brezen-kveten som mal nakupene nasledovne tripy,

vsetko (7leteniek) kupovane v r2019

vsetky QR letenky uz som urobil storno , cca 50% ceny z kazdej QR by som mal dostat, dufam...


PRG-SIN-PRG (QR,business) (odlet planovany 12.3, storno 12hod pred odletom)

PRG-BKK-PRG (QR)

BEG-HKG-BEG (QR,business) (plus LH: PRG-BEG-PRG)

BUD-HEL-LAX-LHR-BUD (Finnair+BA) (plus LH: PRG-BUD-PRG a AA: LAX-HNL-LAX)


bolo v tom cca 96tis kc, uz som to hodil za hlavu, makam posledne dni na homeoffice a uz na to kaslem :-)  Buduce tyzdne a mozno i mesiace budem mat ine starosti...


Hmmm, ja mam s QR C letenky pre 4 osoby PRG-DOH-SEZ a spat na prelom jun/jul. Vzladom na ich politiku mozosti prebookovania alebo voucheru som si povedal ze to necham "vyhnit" a uvidime co bude. Teraz vsak pozeram ze mi zrusili poobedy let z PRG QR292 co mal odlietat o 17:20 a okoze mi to prehodili na ranny let QR290 s odletom o 9:15...teda zmena odletu o 8 hodin. Ma niekto skuenosti ci je mozne z nich v takom pripade vytrieskat vsetko? 

0 Citovat

[citace="Ahmad Masúd"]

No to musí bejt vyloženě utrpení. Tady chybí tisíce lidí, je tu (nebo do nedávna bylo) půl milionu imigrantů a ona se to bude pokoušet vydržet... Tak ať si tu GB vyžere se vším - i s její proslavenou zdravotní péčí. 


Ja ji celkem chapu , nevim jak je to v UK presne s platy a pomeru k nakladum. a jak vysoka je podpora v nezamestnanosti ...ale ja bych treba prisel o dost penez .kdyz  bych se rozhodl zustat v  CR , navic v CR neplatim zdravotni pojisteni a jakykoliv lekarsky zakrok bych si musel platit  ,kdezto v Irsku mam vzhledem k tomu,ze jsem na podpore vse zdarma , pracovat v CR muzu velmi omezene ,protoze mam predcasnou ceskou penzi.... kazdy si spocita co je pro nej vyhodnejsi...takze  odsuzovat nekoho mi neprijde nejak chytre 

A ty zdravotni podminky v UK neznam.ale v  Irsku  jsem byl pred 12 lety na operaci a delal to Anglican ,,,a v pohode

0 Citovat

Jen pro info, FR nebude lítat 21.3. - 28.3. z/do PRG.  Pak se neví, co bude dále. 

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@ Mikir 

A kdyby ta rouška nebyla povinná a nebyla by pokuta , tak byste si ji nevzal? Na letišti jste si ji sundal? Měl jste ji jen v MHD kvůli pokutě?

To nemá cenu, musíme se smířit s tím, že mezi náma vždycky bude určité procento ojebávačů, kteří přesně ví, co dělat, jsou nejchytřejší a nepodřídí se dobrovolně ničemu. A přesně kvůli takovým jsou tu ty pokuty, protože o vlastní korunky, eura se bojí nejvíc. 

0 Citovat

[citace="Navaja"]

@ Mikir 

A kdyby ta rouška nebyla povinná a nebyla by pokuta , tak byste si ji nevzal? Na letišti jste si ji sundal? Měl jste ji jen v MHD kvůli pokutě?

Na letisti v 6 rano skoro nikdo nebyl tak jsem ji sundal v letadle ji pak  z tech  15 cestujich nekdo mel .ale treba behem letu si ji sundala i letuska a stevard ji nemel vubec , ted tu sedim na kave hned za security   je tu asi 10 lidi . nema ji nikdo ,az pujdu do hlavni haly tak si ji mozna dam  ,ale tam to je pakarna  i bez koronaviru  tak se tam nezdrzim ,navic tu mi wifi  jde i kdyz pada  tam uz se nepripojim

A pokuty v 5 rano jsem se nebal  a jizdenku jsem si taky cvaknul -))

0 Citovat

sonic napsal(a):


Hmmm, ja mam s QR C letenky pre 4 osoby PRG-DOH-SEZ a spat na prelom jun/jul. Vzladom na ich politiku mozosti prebookovania alebo voucheru som si povedal ze to necham "vyhnit" a uvidime co bude. Teraz vsak pozeram ze mi zrusili poobedy let z PRG QR292 co mal odlietat o 17:20 a okoze mi to prehodili na ranny let QR290 s odletom o 9:15...teda zmena odletu o 8 hodin. Ma niekto skuenosti ci je mozne z nich v takom pripade vytrieskat vsetko? 


Podobná situace s QR i když jen dvě letenky v economy. Voucher pro mě nic neřeší, protože příští rok s největší pravděpodobností  nikam nepoletíme. Změna odletu asi o 5 hodin, s tím, že z krátkého přestupu je najednou čekačka celou noc v DOH. Ve správě rezervace možnost požádat o refund, tak jsem tak v neděli udělal. Zatím mi nepřišel ani email, že by můj požadavek zaregistrovali, ale psali že to může trvat až 5 pracovních dní. V současné situaci se to dá pochopit. Počkám do příštího týdne a zkusím to znovu. Našel jsem i číslo na českou pobočku, takže případně můžu zkusit i zavolat. 


Jinak počítal jsem, že v této situaci dostanu celou částku zpět, ale nevím jak to funguje. Uvidíme.

0